Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kanon kobiecego piękna lat 60-tych

Kanon kobiecego piękna lat 60-tych – Lata 60-te obfitowały w wiele wydarzeń i przemian społeczno-politycznych i kulturowych. Były to czasy kultury hippisowskiej, rewolucji seksualnej i rozwój ruchu feministycznego. Miały miejsce pierwsze loty w kosmos, ruchy na rzecz praw człowieka i segregacji rasowej, a także wojna w Wietnamie. Wydarzenia te nie pozostały bez wpływu na wzorce piękna, który wtedy został spopularyzowane i na stałe wpisały się do kanonu piękna. Do dziś czerpiemy inspirację z tamtej wspaniałej dekady.

Przyjrzyjmy się zatem, co było na topie w tamtym okresie.

Erę zapoczątkowała Audrey Hepburn, ze swoją filigranową sylwetką i eteryczną urodą. Na jej wzór kobiety podkreślały oczy wyrazistą i wyciągniętą kreską, a włosy były mocno uniesione i natapirowane. Modne stały się krótkie, mini sukienki, o trapezowym kroju
i geometrycznych wzorach. Ikoną tamtych lat i innym wzorcem była również modelka Twiggy. Swoje wielkie oczy podkreślała mocno, wręcz przesadnie wytuszowanymi rzęsami z charakterystycznie zaznaczoną dolną powieką, a także mocną kreską na ruchomej powiece. Jej chłopięca figura wpisywała się w kanon piękna tamtych lat, a krótka fryzura dała początek nowej modzie. Spodnie natomiast znalazły swoje stałe miejsce w kobiecej garderobie. Dekada ta obfitowała w niebanalne, liczne połączenia kolorów, ale też wzorów, Pasy, kratka czy geometryczne wzory prezentowały się doskonale na prostych fasonach.

Koniec lat 60-tych to widoczna zmiana, zwłaszcza u młodych ludzi – związana ze skrajnym pacyfizmem i rewolucją seksualną.

Dominowały, długie, rozpuszczone lub uplecione w warkocze włosy, często z wplecionymi w nie kwiatami. Ponadto naturalność w urodzie była na topie, a w modzie swoboda i wielobarwność. Luźne koszulki, długie spódnice do kostek i powycierane jeansy z rozszerzanymi nogawkami by-ły na przykład charakterystyczne dla „dzieci kwiatów”. Noszono bandany na głowie, popularne były drewniane lub naturalne ozdoby w postaci naszyjników, kolczyków czy bransolet, a na oczach lenonki. Młodzi ludzie, chcąc być w zgodzie z naturą, niejednokrotnie chodzili boso.

Lata 60-te były bardzo ciekawą i różnorodną dekadą w odniesieniu do wzorców modowych i urodowych. Jedno dziesięciolecie zawarło w sobie dwa zupełnie odmienne kanony kobiecego piękna. Początek dekady to kobiety bardzo zadbane, z perfekcyjnym makijażem i fryzurą, często szpilki. Koniec dekady to zupełne przeciwieństwo – naturalność w makijażu lub jego brak, włosy swobodne, ubiór luźny, a nierzadko bose stopy. Ten schemat jest do dziś kopiowany i powielany. Wiele elementów wpisało się na stałe w świecie urody.

Kanon kobiecego piękna lat 60-tych – Czy uważasz, że lata 60-te były bardziej wyszukane i stylowe w porównaniu do dzisiejszego kanonu piękna? Do usłyszenia następnym razem!Opracowane przez:

Ekspert Kanon PięknaAnna Sukiennik – Kosmetolog


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button