Mezoterapia igłowa – krótki schemat zabiegu, przybliżony obraz wizyty
Podczas wykonywania mezoterapii igłowej poprzez liczne i drobne nakłucia wprowadzamy preparat z substancją aktywną do skóry właściwej. Jest to technika, którą można zastosować na różnorakie problemy. Począwszy od suchości skóry, braku jędrności poprzez zmarszczki, cienie i zasinienia pod oczami. Nawet blizny i przebarwienia, skończywszy na terapii skóry głowy. Podobnie przy łysieniu czy nadmiernym wypadaniu włosów.
Etapy zabiegu
W pierwszym etapie kosmetolog ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad, by ustalić rodzaj terapii. Następnie nałożenie maści znieczulającej na około 30 min. Po tym czasie skóra jest przygotowywana do zabiegu. Drugim etapem jest dezynfekcja. Gdy skóra jest gotowa do nakłuć, wykonujemy zabieg, to etap trzeci. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta, mogą pojawić się siniaki i grudki. Taki stan może utrzymywać się od 24 godzin do 3-4 dni, dlatego po zabiegu należy zastosować się do zaleceń kosmetologa. By skóra mogła odpowiednio się zregenerować.
Częstotliwość wykonywania | Obszary zabiegowe
Okolice twarzy, szyi i dekoltu. Wskazane jest wykonywać mezoterapie co 2 tygodnie w ilości od 3 do 6 zabiegów w serii. Przy terapii wypadania włosów konieczne jest wykonanie 6 zabiegów, przede wszystkim w częstotliwości – raz w tygodniu. Dla podtrzymania efektu zaleca się po 3 miesiącach wykonać zabieg przypominający. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Ostateczne rezultaty w postaci: poprawy kondycji skóry, rewitalizacji, spłycenia zmarszczek, zagęszczenia, pojędrnienia i uniesienia skóry, nawilżenia i odżywienia skóry czy zagęszczenie włosów można oczekiwać po pełnej serii zabiegów.
Pozostałe informacje
Przeciwwskazania i zalety mezoterapii igłowej znajdziecie w naszej zakładce „Odmładzanie”, zapraszamy do zapoznania.