Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Mezoterapia Igłowa – Likwidacja rozszerzonych porów, łojotoku, blizn i rozstępów

Likwidacja rozszerzonych porów, łojotoku, blizn i rozstępów.

W dzisiejszym wpisie zmierzymy się z tym problemem – jednym z najbardziej uporczywych i najcięższych do zlikwidowania.

Redukcja tych zmian jest szczególnie trudna, dlatego, że zmiany te zazwyczaj są głębokie lub genetycznie uwarunkowane. By zabiegi przyniosły dobre rezultaty, terapia musi być dopasowana indywidualnie do każdego problemu.

Rozwiązanie? | Koktajl, czy aby napewno?

Jako rozwiązanie możemy polecić mezoterapię igłową, choć wyżej wymienione zmiany mogą wymagać połączenia różnych zabiegów, ale o tym później.

Problem: Rozszerzone pory i/lub z łojotok | Rozwiązanie

By poradzić sobie z rozszerzonymi porami i/lub z łojotokiem możemy zaproponować mezoterapię z zastosowaniem koktajlu, którego skład opiera się na przykład na krzemie, retinolu i biotynie. Podanie go bezpośrednio do skóry (działamy głębiej) spowoduje, że naskórek szybciej się złuszczy, gruczoły łojowe zostaną odblokowane, skóra zyska jednolity koloryt (retinol). Te właśnie składniki odpowiadają za regulację pracy gruczołów łojowych (biotyna), usuwają podrażnienia i stany zapalne skóry (krzem).
Jeżeli chcemy, by  nasza terapia przyniosła efekty jak najszybciej, to proponujemy połączyć zabieg mezoterapii igłowej z Intensywną terapią. Intensywna terapia jest to połączenie kwasu (pirogronowego w wypadku rozszerzonych porów i łojotoku) i mezoterpii mikroigłowej. Działamy tutaj na innej płaszczyźnie, wypłycamy skórę poprzez złuszczanie i stymulujemy poprzez nakłuwanie. Połączenie tych dwóch zabiegów w serii daje niewiarygodne rezultaty, dzięki możliwości pracy w skórze, ale i intensywnemu działaniu na powierzchni. Częstotliwość i ilość poszczególnych zabiegów dobiera kosmetolog, w zależności od kondycji skóry.

Problem: Blizny i/lub rozstępy | Rozwiązanie

Gdy naszym problemem są blizny i/lub rozstępy również mezoterapia igłowa będzie miała największą moc. W tym przypadku pomogą nam ampułki z witaminą C, która stymuluje syntezę kolagenu, rutyną, wzmacniającą działanie witaminy C, ale też pobudzającą tworzenie włókien kolagenu i elastyny, krzemem, jako składnikiem stymulującym syntezę włókien podporowych oraz z retinolem, który przyspieszy złuszczanie naskórka i będzie stymulował odnowę komórek. To wszystko pomoże nam zadziałać w głębi skóry, gęste nakłucia spowodują kontrolowany stan zapalny i zapoczątkują działania naprawcze w naskórku.

Lepsze efekty? | Karboksyterapia

Jeżeli chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty możemy połączyć zabiegi mezoterapii igłowej z karboksyterapią – jeśli ma to dotyczyć rozstępów, lub z Intensywną terapią – jeśli chcemy zlikwidować blizny np. potrądzikowe. W tym przypadku Intensywna terapia z użyciem kwasu glikolowego zadziała bardziej agresywnie w stosunku do blizn, a dzięki nakłuciom zintensyfikujemy działanie. I znowuż połączenie tych zabiegów pomoże nam zadziałać i w głębi skóry, i jednocześnie na powierzchni, co zdecydowanie skróci czas terapii.

O czym musimy koniecznie pamiętać | Fotoprotekcja 50 SPF

Podsumowując przy takich łączonych zabiegach musimy pamiętać o wysokiej fotoprotekcji – 50 SPF. Ilość i rodzaj zabiegów, a także odstępy między nimi to kwestia indywidualna, i uzależniona od grubości i wrażliwości skóry.


TOP Call Now Button