Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Pielęgnacja skóry w domu – Focus na maski

Pielęgnacja skóry w domu – Focus na maski

W poprzednich wpisach przedstawialiśmy jak powinno się troszczyć o skórę, od demakijażu począwszy, a skończywszy na kremie, by dostała ona wszystko co potrzebne. Dziś nakreślimy słów kilka o tym jaka maska, dla kogo i po co?

MASKI | ZASTOSOWANIE

Maski to opcja dodatkowa w pielęgnacji i kolejny krok, ale bynajmniej nie mniej ważny od pozostałych. Można, a nawet powinno się aplikować maskę raz w tygodniu, by skóra była promienna, zdrowa i nawilżona.

RODZAJ CERY vs RODZAJ MASKI | Jaką wybrać?

Jaką wybrać? To zależy od rodzaju skóry, czasu który posiadamy i okazji.
Przed wielkim wyjściem świetnie sprawdzają się maski w płacie. Mają mnóstwo składników aktywnych, które bardzo dobrze się wchłaniają i dają natychmiastowy, bankietowy efekt. Dobrą propozycją będzie tutaj Larens Bio Renew Tissue Face Mask. Świetnie nawilża, napina, ale też łagodzi podrażnienia i odświeża. Bardzo dobrą propozycją jest też Neuro GABA Lift Mask – jest to maska kremowa. Nakładana w odpowiedni sposób, daje efekt mocnego napięcia skóry i uniesienia. Jej wielkim atutem jest pojemność – ma 50 g co powoduje, że jest idealną propozycją na letnie, bądź biznesowe wyjazdy, gdyż  jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca w bagażu. Jeżeli borykamy się z przebarwienieami, nie chcemy by skłonności, które mamy nasiliły się letnią porą, to świetną propozycją będzie Unitone TXA + Vit C Mask. Jest to maska kremowa na bazie kwasu traneksamowego i witaminy C działająca przeciw przebarwieniom i wyrównująca koloryt. Również w małej pojemności – nie zajmie dużo miejsca pośród wakacyjnego bagażu.

PRZYGOTOWANIE CERY PRZED NAŁOŻENIEM MASKI | KROK PO KROKU

Jeżeli chodzi o to jak przygotować skórę przed nałożeniem maski, to kluczem jest tu dobry demakijaż, najlepiej dwuetapowy (olejek myjący + żel lub pianka do mycia twarzy). Idealnie jeśli mamy również czas na wykonanie peelingu, najlepiej enzymatycznego. Na tak przygotowaną skórę możemy zaaplikować maskę. Jeśli jest to maska kremowa, to przede wszystkimna końcu można ją jeszcze wmasować, by skórą zyskała jak najwięcej. Jeśli mamy do czynienia z maską w płacie – po upływie zlecanego czasu -można jeszcze wykonać rękami ruchy wtłaczające, a po ściągnięciu maski, wmasować pozostałość w skórę. Następny krok to już nałożenie kremu i cieszymy się piękną promienną skórą.

CZY MASZ WIĘKSZĄ ILOŚĆ CZASU? | ŚWIETNIE! – WYKORZYSTAJ TO!

Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością czasu, a mamy skórę suchą, to możemy  zaaplikować maseczkę i pozostawić ją na noc. Maska pięknie się wchłonie i przez noc odda wszystkie składniki odżywcze. Skóra naczyniowa będzie natomiast zachwycona gdy nałożymy maskę na bazie m.in. rutyny, witaminy C, wyciągu z kasztanowca, arniki górskiej. Te składniki będą działać wzmacniająco na błony komórkowe naczynek, powodując wyciszenie i redukcję rumienia, zazwyczaj mają też działanie nawilżające. Te maski zazwyczaj także można pozostawić na noc do wchłonięcia. Metoda ta nie sprawdzi się przy skórach na przykład tłustych, gdyż te zazwyczaj wymagają użycia masek wyrównujących łojotok czy błyszczenie. Te zazwyczaj bazują na glince i kaolinie, które zasychają i trzeba je zmyć po upływie zalecanego czasu.

PODSUMOWANIE

Podsumowując jeżeli nadal nie wiesz jaką maseczkę zastosować u siebie lub masz problem z rozpoznaniem swojego tupu skóry, zapraszamy do nas na bezpłatną konsultację. Nasi kosmetolodzy ocenia stan skóry i pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację 😊


TOP Call Now Button