Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kolagen – białko młodości

Kolagen to białko młodości, ale żeby zacząć cokolwiek o nim mówić, jak działa na naszą skórę. Wprowadzimy Was w temat kolagenu oraz zapoznamy z czym wiąże się jego stosowanie.

Gdzie się znajduje | Podział kolagenu na typy

Kolagen to białko budulcowe naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej, stanowiącym ok 30 % wszystkich białek ludzkich. Znajdziemy go w skórze, kościach, ścięgnach, chrząstkach, włosach, naczyniach krwionośnych, czy w rogówce oka. Wyróżnia się kilka typów kolagenu. U człowieka najpowszechniejszy jest kolagen typu I (85-90%), stanowiący włóknistą podporę skóry i kolagen typu III (do 15%), który odpowiada za sprężystość skóry. Głównymi cechami kolagenu stanowiącymi o jego wyjątkowości są elastyczność i duża wytrzymałość.

Rola w skórze| Skutek utraty kolagenu

W skórze młodej i zdrowej osoby kolagen jest wytwarzany i ciągle odnawiany, regenerując uszkodzone tkanki. Powoduje, że skóra jest elastyczna, jędrna, gładka i dobrze nawilżona. Z biegiem czasu organizm traci zdolność odtwarzania włókien kolagenowych. Powoduje to zaburzenie bilansu tego białka i jego ubytek. Potęgują to również czynniki takie jak na przykład stres, choroby, intensywne treningi a także promieniowanie słoneczne.

Jak temu zaradzić | Rozwiązanie

Aby spowolnić procesy starzenia i zadbać o jędrną i gładką skórę zaleca się stosować kosmetyki na bazie kolagenu. Najlepiej przyswajalny dla naszej skóry i najbardziej kompatybilny jest kolagen rybi. A taki właśnie znajduje się w kosmeceutykach LARENS. Powoduje on zatrzymanie wilgoci w skórze, stymuluje fibroblasty do produkcji własnego kolagenu, co sprawia, że poprawia się sprężystość i napięcie skóry.

Co warto stosować | Rozwiązanie

Szczególnie zalecane jest stosowanie kosmetyków z kolagenem, wtedy gdy mamy do czynienia z większym działaniem słońca. Przede wszystkim wiosną i latem. Promieniowania UVA, docierają do głębokich warstw skóry powodując degradację i rozpad włókien kolagenowych. Innymi słowy znacznie przyspiesza to starzenie się skóry. Jeżeli chcemy tego uniknąć. Należy chronić skórę kremami z filtrem i zastosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Dzięki temu wygładzą się zmarszczki. Skóra odzyska zdrowy wygląd, a proces starzenia ulegnie znacznemu spowolnieniu.

Podsumowanie

Podsumowując przyjdź do nas już dziś, a przygotujemy dla Ciebie pielęgnację skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Dobierając odpowiednie kosmeceutyki z wykorzystaniem kolagenu, zbawiennego składnika do młodej i zdrowej skóry.

Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonieZapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button