Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Nowoczesna Kosmetologia – Zmiany w dziedzinie kosmetologii

Na przestrzeni ostatnich lat sporo zmieniło się w dziedzinie kosmetologii. Nie tylko w kwestii zabiegów, nowoczesnych maszyn, nowych metod terapii czy ogólnych innowacji. Zmieniły się zupełnie oczekiwania klienta. To zmusiło kosmetologów do spojrzenia na problemy klientów z szerszej perspektywy.

Wizyta w przestrzeni ostatnich lat..

Dawniej klient przychodził do gabinetu, wybierał zabieg z ewentualną pomocą kosmetologa, a po jego wykonaniu wracał do domu, czy też za jakiś czas powtarzał ten zabieg bądź wybierał coś innego. Efekt był krótkotrwały, a poprawa skóry niewielka. Bez schematu czy planu. Działanie było skupione na objawach, a nie przyczynach problemu.

Obecnie..

Teraz najczęściej mamy inną sytuację, klient zgłasza się na konsultację i już na tym etapie opracowujemy plan działania, strategię pracy. Tak by kolejne kroki były jasne, by łatwiej było wszystko rozplanować w czasie. Zbieramy bardzo dokładny wywiad, pytamy o bardzo wiele – wydawałoby się nieistotnych – szczegółów. Czasem na tej podstawie jesteśmy w stanie określić przyczynę i podjąć działanie. Czasem potrzebne są dodatkowe badania wykluczające pewne jednostki chorobowe czy niedobory. Ale co najważniejsze teraz nie skupiamy się tylko na miejscu gdzie pojawia się problem. Zastanawiamy się DLACZEGO problem się pojawił i dopiero wtedy dobieramy metodę.

Na jakich warunkach tworzony jest plan?

Zazwyczaj taki plan tworzony jest z uwzględnieniem zabiegów, ale także pielęgnacji szytej na miarę. Bez niej najlepsze zabiegi mogą nie dać nam oczekiwanych efektów. W dzisiejszych czasach kosmetologia musi być interdyscyplinarna. Wykorzystujemy wiedzę z różnych dziedzin, od najbardziej podstawowych czyli anatomii i fizjologii skóry, poprzez alergologię, dietetykę, biochemię czy nawet znajomość podstaw funkcjonowania układu dokrewnego.

To wszystko i jeszcze więcej daje nam dobrą bazę do skutecznego prowadzenia terapii – bo tak to właśnie teraz wygląda. Nie pojedyncze zabiegi, ale właśnie dobrze przygotowana terapia np.przeciwtrądzikowa, antiagingowa czy modelująca. Idealnie jest jeżeli mamy sytuację, gdzie pojawia się współpraca na linii lekarz-kosmetolog, wtedy możemy być pewni, że opieka będzie komplementarna, zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych czy autoimmunologicznych. Daje nam to też możliwość zadziałania równocześnie w tkankach i na skórze, znacznie przyspiesza to też osiągnięcie efektu.

Ciągły rozwój – Podstawą do efektywnej terapii i zwalczania problemów skórnych

Ze względu na zmieniający się świat widzimy zmianę w pracy kosmetologów, podejście do klienta jest holistyczne, a terapia planowana z uwzględnieniem wielu czynników. Dzięki temu osiągnięcie pożądanych efektów jest możliwe, a praca efektywna. Uzbrojeni w wieloletnie zdobywaną wiedzę i doświadczenie świadomie prowadzimy klienta do celu.Opracowane przez:

Ekspert Kanon PięknaAnna Sukiennik – Kosmetolog


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button