Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Przesuszona skóra rąk? – Najczęściej powód – zbyt częste stosowanie środków dezynfekcji dłoni – Poznaj sposoby radzenia sobie z nimi.

Przesuszona skóra | Najczęstsza przyczyna

Przesuszona skóra – W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić propozycję jak uporać się z przesuszona skóra po zimie. Niestety jest to problem większości z nas. Dlaczego się tak dzieje? Dlaczego właśnie w zimie mamy największy problem z suchymi, a nawet pękającymi dłońmi? Przyczyn może być kilka. Jednak głównym powodem jest na pewno to, że niska temperatura. Wiatr. Czasem nawet kontakt ze śniegiem może powodować, że bariera ochronna skóry jest osłabiona. Zwłaszcza gdy nie zabezpieczymy jej odpowiednio poprzez nałożenie kremu natłuszczająco-ochronnego czy chociażby poprzez założenie rękawiczek.

Przesuszona skóra rak? | Czy tylko zima jest problemem?

Kolejny czynnik, który może zwiększać podatność skóry na uszkodzenia. To brak w organizmie podstawowych witamin, których bardzo często jest mało zimą. Witaminy są niezbędne do prawidłowego odżywienia skóry i utrzymania jej w dobrej kondycji.

Środki dezynfekujące skórę | Niestety bardzo ją wysuszają!

Problem ten może się pogłębiać w obecnej sytuacji, w jakiej niestety przyszło nam się znaleźć. W związku z możliwością zakażenia się wirusem bardzo często myjemy ręce, a także je dezynfekujemy. Środki dezynfekujące nadmiernie wysuszają skórę, a ciągle mycie rąk uszkadza naturalną barierę ochronną. Stosowane w tym przypadku wszystkie środki czystości jak mydła i środki dezynfekujące mają działanie drażniące.

Do czego doprowadza zbyt częste wysuszanie dłoni?

Nadmierne wysuszenie dłoni może doprowadzić do ich pękania. Z czasem z powodu braku prawidłowej pielęgnacji i zaniedbania tego problemu nawet do egzemy (czyli stanu zapalnego). Dlatego też nie można czekać, aż skóra się sama zagoi i wróci do normalnej kondycji. Trzeba działać, aby Twoja skóra szybko wróciła do prawidłowego stanu. Wzyskała prawidłowe nawilżenie. Warto skorzystać z zabiegu kolagenowego Larens na dłonie.

Zabieg LARENS na dłonie | Etapy zabiegu

Na początku zabiegu, aby składniki aktywne lepiej przedostały się w głąb skóry, wykorzystujemy preparat z kwasami, by zwiększyć przepuszczalność naskórka.
Kolejny etap to spryskanie dłoni sprayem peptydowym w celu ich nawilżenia i odżywienia. Wykazuje ono również działanie łagodzące i naprawcze skórę.
Po wchłonięciu preparatu nakładamy maskę żelową kolagenową z kompleksem naturalnych peptydów.
Kolejno wykonujemy masaż dłoni na masce bogatej w równie cenne w składniki aktywne. Aby rozluźnić ją i pobudzić skórę do lepszego wchłaniania. Po czym zakładamy okluzje i zostawiamy na około 10 minut, aby skóra spokojnie mogła wchłonąć wszystkie cenne składniki.
Na zakończenie zabiegu nakładamy krem S.O.S silnie regenerujący.
Wszystkie kosmetyki wykorzystane w zabiegu są oparte na bazie wody Nutrivit. Wodzie heksagonalnej, która stanowi doskonały nośnik i rozpuszczalnik dla zawartych w niej substancji aktywnych. Ponadto zawiera bardzo ceny składnik Biopeptide Complex, czyli kompleks zawierający połączenie oligo-i polipeptydów, które dają długotrwałe i natychmiastowe nawilżenie skóry. Ponadto działają przeciwzapalnie oraz łagodząco, ale to tylko niektóre z właściwości tego cennego składnika.

Efekty | Czego możemy się spodziewać?

Zabieg bardzo silnie wygładza i nawilża dłonie. Aby uzyskać optymalny efekt regeneracji skóry dłoni, warto zabieg powtórzyć co rekomendowane 14 dni. Dla wzmocnienia efektu do pielęgnacji domowej warto wykorzystać krem do rąk Repair hand cream Larens. Jest to krem z kompleksem naturalnych peptydów intensywnie regenerujący przeznaczony do pielęgnacji wysuszonej i zniszczonej skóry dłoni. Repair krem zapewnia odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadaje odpowiedni poziom nawilżenia. A także łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka, a także działa korzystnie na paznokcie. Krem można używać, gdy tylko tego potrzebujemy, a najlepiej po każdym myciu rąk, co zwłaszcza teraz występuje tak często. Krem ten jest zawarty w niewielkim opakowaniu, co pozwoli zawsze mieć go przy sobie.

Sytuacje ekstremalne | Gdy potrzebujemy już intensywnego nawilżenia

W przypadku gdy skóra dłoni wymaga naprawdę dużego nawilżenia i mocnej regeneracji warto wykorzystać krem S.O.S Skin Care. Jest to krem regenerujący przeznaczony do skóry suchej i zniszczonej, który może być również używany do całego ciała. Oprócz unikalnej recepturze naturalnych peptydów i wodzio Nutrivit zapewniające długotrwałe i dogłębne nawilżenie. Zawiera również aloes, kolagen i ginkgo biloba, które dają ukojenie oraz przynoszą ratunek dla nawet najbardziej przesuszonej i wymagającej skórze. Zabezpiecza także skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz łagodzi podrażnienia. Krem ma dość bogata konsystencja, dlatego też warto po jego nałożeniu założyć specjalne bawełniane rękawiczki i pozostawić na pewien czas. Pomoże na lepsze wchłonięcie składników aktywnych, a także zapobiegnie szybkiemu usunięciu kremu z rąk. Taką czynność najlepiej wykonać na noc, gdyż krem ten pozostanie długo na rękach . Wtedy też można zrezygnować z rękawiczek, jeśli ich nie lubimy.

Podsumowanie | Rekomendacja

Podsumowując taka pielęgnacja z pewnością pozwoli uporać się w szybki sposób z problematyczna, przesuszona skóra dłoni po zimie. Także zapewni doskonałą ochronę na długi czas i utrzyma ja w dobrej kondycji w nadchodzącym lecie. Zwłaszcza teraz należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, gdy skóra narażona jest tak bardzo na wszystkie preparaty myjące i dezynfekujące. Brak prawidłowej ochrony i dbałości o ręce może przyczynić się w późniejszym czasie, do bardzo nieprzyjemnych skutków czego zapewne nie chcemy.


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button