Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kosmetyki, a skóra – 5 Ciekawych faktów i porad na temat skóry

Nasza skóra to bardzo ważny narząd w naszym organizmie. Chroni nas przed bakteriami i drobnoustrojami, zatrzymuje promieniowanie słoneczne, jest barierą dla czynników chemicznych i pełni funkcję termoregulacji, ale czy zastanawiałaś/eś się kiedyś jak współdziała z kosmetykami, jak bariera naskórkowa jest pokonywana przez kosmetyki, które aplikujemy?

Poznaj 5 ciekawych faktów na temat skóry, wraz z poradami!

  • Aby pomóc kosmetykowi się wchłonąć powinniśmy zmniejszyć warstwę rogową naskórka. Jedną z większych przeszkód do pokonania. Przy pomocy peelingów czy to enzymatycznych, ziarnistych, bądź chemicznych. Zaleca się złuszczać naskórek raz w tygodniu, częstsze peelingi mogą uszkodzić naturalny płaszcz hydrolipidowy, przesuszyć i podrażnić skórę.

PORADA: Zadbaj o regularne złuszczanie naskórka, optymalnie raz w tygodniu.

  • Bardzo ważnym czynnikiem, pomagającym przyswajać kosmetyki jest dobrze nawilżona warstwa rogowa. Gdyż powoduje to rozluźnienie wiązań międzykomórkowych, a transport substancji w głąb skóry jest łatwiejszy.

PORADA: Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry.

  • Długie i gorące kąpiele mimo iż bardzo przyjemne, niekorzystnie wpływają na skórę. Powodują jej przesuszenie i pozbawiają ją płaszcza hydrolipidowego. Najlepszy wpływ na skórę mają zimne prysznice – ujędrniają ją.

PORADA: Unikaj długich i gorących kąpieli.

  • Minimalizm kosmetyczny wskazany– gdy używamy zbyt dużej ilości kosmetyków. Nasza skóra nie jest w stanie przyswoić wszystkich substancji, może się zapychać i w konsekwencji pojawią się zaskórniki bądź inne wykwity. Dlatego podstawa pielęgnacji to dobre oczyszczanie, tonizacja, krem pod oczy, jeżeli zachodzi potrzeba – serum i dobrze dobrany krem do twarzy.

PORADA: Używaj i dobierz do swojej skóry odpowiednie kremy, nie zapychając jej niepotrzebnymi i nieskutecznymi kosmetykami. Minimalizm.

  • Najlepszą metodą aby krem dobrze się wchłonął nie jest wcieranie, ale wklepywanie połączone z uciskaniem. Wtłaczanie powoduje, że kosmetyk jest naprawdę dobrze zaaplikowany. Równie ważną rzeczą jest kierunek aplikacji – zawsze od szyi ku górze, aby przeciwdziałać grawitacji.

PORADA: Aby Twoja skóra lepiej wchłonęła krem, wklepuj go w skórę, nie wcieraj.

Pamiętaj, zadbaj o swoją skórę,  już dziś. Ciągłe zaniedbywanie pielęgnacji, doprowadzi do stanu w którym nie będziesz zadowolona ze stanu swojej skóry. Niestety doprowadzi do obniżonego samopoczucia, a nic tak nie sprawia radości, jak piękna i promienna skóra 😊

Mamy nadzieję, że kilka porad sprawiło, że choć jedną zastosujesz! 😊Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button