Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Dlaczego warto się złuszczać? – Poznaj tajniki peelingów

Dlaczego warto się złuszczać?

Dlaczego warto się złuszczać? Pielęgnacja skóry nie powinna opierać się wyłącznie na dostarczaniu składników odżywczych i nawilżających. Przede wszystkim w kwestii pielęgnacji istotną rolę odgrywa oczyszczanie i nie chodzi tu o oczyszczanie manualne. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji jest systematyczne złuszczanie- poprzez usuwanie nagromadzonych, obumarłych komórek i stymulację produkcji nowych. Złuszczanie naskórka wpływa na szybszą jego regenerację, wyhamowanie procesu starzenia się, a nawet dzięki zastosowaniu produktów profesjonalnych, cofa jego skutki.

Peelingi Medyczne | Krótka informacja

Peelingi chemiczne inaczej zwane kwasami ze względu na swoja budowę to jedne z najbardziej obszernych grup składników aktywnych, wykorzystywanych w kosmetologii. Dobrze dobrana terapia kosmetologiczna opierająca się na kwasach przynosi szybkie zmiany na skórze, zmieniając jej strukturę, ujednolicając jej koloryt, czy redukując niedoskonałości.

Peelingi medyczne | Rodzaje

W zależności od budowy chemicznej, wyróżniamy kwasy:

  1. PHA– inaczej polihydroksykwasy, to najłagodniejsze kwasy. Bezpieczne w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, odwodnionej, podrażnionej, starzejącej się, z trądzikiem pospolitym czy różowatym. Ponadto polihydroksykwasy mogą być stosowane cały rok.

Do grupy PHA należą:

kwas laktobionowy : zmniejsza wrażliwość skóry, działa przeciwzapalnie, a przede wszystkim głęboko nawilża skórę, zwiększając nawodnienie naskórka.

kwas askorbinowy– witamina C. Wyłapuje i neutralizuję wolne rodniki, uszczelnia naczynia krwionośne. Hamuje reakcję powstawania melaniny, rozjaśniając w ten sposób przebarwienia. Po jej zastosowaniu cera staje się promienna , koloryt zostaje wyrównany.

       2. BHA- przedstawicielem tej grupy jest kwas salicylowy.

           – kwas salicylowy– najczęściej wykorzystywany podczas łagodzenia trądziku pospolitego. Działa przede wszystkim przeciwzapalnie, antybakteryjnie, seboregulująco. Kwas salicylowy przyspiesza poliferację naskórka, dlatego stosowany prowadzi do złuszczania naskórka. Przeciwskazaniem do stosowania kwasu salicylowego jest uczulenie na aspirynę .

3. AHA- najczęstsze kwasy wykorzystywane w kosmetologii. Naturalnie występują w przyrodzie: trzcina cukrowa(kwas glikolowy), owoce cytrusowe(kwas cytrynowy), mleko, orzechy, zboża.

Kwasy AHA | Rodzaje

-kwas mlekowy-  w niskich stężeniach do 10% wykazuje działanie nawilżające- jest on jednym z głównych składników NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżające. Ponadto kwas mlekowy wpływa na biosyntezę ceramidów, poprawia funkcję barierową naskórka. W wyższych stężeniach 30-50% wykazuje działanie złuszczające. Stosowany jest więc bardzo często w zabiegach peelingów chemicznych bowiem skutecznie pobudza produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje nawilżenie i sprężystość, wygładza zmarszczki, rozjaśnia plamy i przebarwienia, wypłyca blizny i rozstępy, reguluje rogowacenie, oczyszcza i zmniejsza pory skóry.

kwas azelainowy– wykazuje szerokie spektrum działania, rozjaśnia skórę, działa przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza ilość zaskórników a dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne. Jednak żeby uzyskać efekt potrzeba więcej czasu, ponieważ kwas azelainowy powoli moduluje skórę.

kwas migdałowy– w zależności od stężenia wykazuję różne działanie. Od rozjaśnienia skóry, po działanie antybakteryjne i stymulujące już przy stężeniu 10% . Peeling migdałowy jest najobszerniej wykorzystywany w kosmetologii, zarówno w kosmetykach(kremy, toniki, żele myjące ) jak i gabinecie kosmetycznym

kwas glikolowy – posiada najmniejszą cząsteczkę przez co mocno penetruje skórę, dlatego często jego stosowanie związane jest z intensywnym podrażnieniem i łuszczeniem się skóry.  Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku problemów z bliznami czy głębokimi zmarszczkami. Kwas glikolowy stymuluje produkcje kolagenu i elastyny przez co świetnie działa  odmładzająco.  

Podsumowanie

Podsumowując, warto się złuszczać, to podstawa pielęgnacji gabinetowej każdego rodzaju skóry, jednak aby uwolnić całe  spektrum działania zabiegi z użyciem kwasów powinny być indywidualnie dobrane, z uwzględnieniem problemów skóry, wewnętrznej kondycji organizmu.


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button