Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kriolipoliza – modelowanie ciała zimnem – Kilka słów od nas

Kriolipoliza – modelowanie ciała zimnem. Komórki tłuszczowe adipocyty są wrażliwe na zimno, dzięki temu możemy je niszczyć za pomocą zimna, dlatego też powstała kriolipoliza. Jest to nieinwazyjna metoda redukująca tkankę tłuszczową.

ZASADA DZIAŁANIA KRIOLIPOLIZY

Podczas kriolipolizy oddziałuje się na komórki tłuszczowe niską temperaturą. Efektem jest obumarcie tych komórek, a tłuszcz w nich zawarty jest eliminowany przez układ limfatyczny i tak jak inne tłuszcze metabolizowany. Chcąc skutecznie zmniejszyć ilość tłuszczu w tkance podskórnej, trzeba zachować ujemny bilansu energetyczny. W trakcie terapii warto więc zwiększyć aktywność fizyczną oraz stosować odpowiednią dietę.

KRIOLIPOLIZA | DLA KOGO?

Zabieg kriolipolizy zaleca się osobom borykającym się z miejscowym nagromadzeniem zbędnej tkanki tłuszczowej. Przeznaczony dla ludzi z lokalną nadwagą, która nie poddaje się intensywnym ćwiczeniom, nie zanika również pod wpływem diety. Najczęściej do rejonów, w których występuje zbędny tłuszcz, zalicza się brzuch, wewnętrzne części ud, talię i pośladki, a także łydki, ramiona i podbródek.

Kriolipoliza – modelowanie ciała zimnem | ZASADA DZIAŁANIA

Kriolipoliza polega na miejscowym, kontrolowanym schłodzeniu tkanki tłuszczowej. W tym czasie urządzenie generuje temperaturę na powierzchni skóry w zakresie od -5 do -10 stopni celsjusza. Zabiegowi poddane są wyłącznie komórki tłuszczowe, otaczające tkanki nie są zagrożone. W wyniku obniżenia temperatury wnętrze komórki tłuszczowej ulega krystalizacji, co wywołuje powstanie mikropęknięć w błonie komórkowej. W wyniku naturalnego procesu wyrównania ciśnień, do komórki napływa duża ilość wody wraz z jonami potasu i sodu, co powoduje jej rozerwanie, a komórka ulega zniszczeniu. Uśmiercona komórka musi zostać wydalona. Dzieje się to w naturalnym procesie metabolicznym organizmu poprzez układ limfatyczny. Trwa to około 4-6 tygodni.

CZY ODCZUJESZ BÓL PODCZAS ZABIEGU

Zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. W zależności od wrażliwości skóry klient może odczuwać delikatny dyskomfort. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

KIEDY MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ EFEKTÓW?

Pierwszych widocznych rezultatów można się spodziewać 2-3 tyg po zabiegu. Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku działania niskiej temperatury będą stopniowo usuwane przez makrofagi – komórki żerne układu odpornościowego i metabolizowane. To tempo test indywidualne dla każdego organizmu i nie da się go z góry założyć. Dlatego efekty uwidaczniają się w różnym czasie od pierwszego zabiegu.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA KRIOLIPOLIZA? | KANON PIĘKNA

Zabieg kriolipolizy wykonywany w naszym salonie różni się od pozostałych, ponieważ wykorzystujemy urządzenie 3D. Kriolipoliza 3D stanowi połączenie kriolipolizy, czyli zamrażania tkanki tłuszczowej, elektroporacji oraz fali uderzeniowej (akustycznej)

Urządzenie to wygląda inaczej niż tradycyjne urządzenie do kriolipolizy. W tradycyjnym urządzeniu głowica z podciśnieniem zasysa fałd skóry, a następnie poddaje go zamrożeniu przez określony czas. W naszym urządzeniu są 4 głowice do kriolipolizy, gładkie pady, które przykłada się do różnych miejsc na ciele, a następnie nakłada pas mocujący. Pady te łączą w sobie dwie technologie: kriolipolize oraz elektroporację. System elektroporacji zapewnia biostymulację skóry, przez impulsy elektryczne, tworząc drgania mięśni i podnosi krążenie krwi i poprawia jakość skóry w czasie działa procedury kriolipolizy.

ILE POTRZEBA ZABIEGÓW DO PEŁNEJ SERII?

Zabieg wykonuje się w 3 seriach, w miesięcznym odstępie pomiędzy zabiegami.

KRIOLIPOLIZA – Modelowanie ciała zimnem | Podsumowanie

Zabieg doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie starań o lepszą sylwetkę razem z odpowiednio dobraną, zdrową dietą, a także zwiększoną aktywnością fizyczną. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad mający na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań, a także przedstawiany i omawiany jest przebieg zabiegu. Klient praktycznie od razu po zabiegu może wrócić do swoich codziennych obowiązków.Opracowane przez:

Ekspert Kanon Piękna – Justyna Sieradzka – Kosmetolog

Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie


TOP Call Now Button