Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Skóra – zwierciadło zdrowia

Skóra – zwierciadło zdrowia – Odczytywanie nękających nas problemów z twarzy ma dość długą historię, szczególnie w Chinach i Indiach. Zewnętrzne symptomy pojawiające się na skórze mogą świadczyć o chorobach.

Skóra jest zwierciadłem, na którym odbijają się choroby. Zdrowa skóra cechuje się prawidłowym napięciem, gładką strukturą i naturalnym, jednolitym kolorytem. Skóra daje nam jednak sygnały – zwykle brakuje nam witamin i minerałów albo nasz organizm jest przeciążony toksynami. Bez problemu możemy rozpoznać człowieka przemęczonego, przeziębionego, niedożywionego czy ogólnie chorego. Ponadto patrząc na skórę, szczególnie tę na twarzy i rękach, łatwo zauważyć, że coś jest nie tak.

Skóra zawsze była zwierciadłem naszego zdrowia, a dobry makijaż jedynie zakrywa mankamenty skóry, nie usuwając przyczyn takiego stanu.

Przyczyny zmian skórnych mogą być różnorodne. Należą do nich:

1 – stres,
2 – nieprawidłowe odżywianie,
3 – stany zapalne,
4 – choroby nowotworowe,
5 – choroby układu immunologicznego,
6 – środki chemiczne,
7 – leki.

Funkcje skóry
1. Ochrona organizmu przed wysoką temperaturą, promieniami słonecznymi, urazami i infekcjami
2. Udział w regulacji temperatury ciała
3. Udział w kontroli utraty płynów
4. Usuwanie produktów przemiany materii przez gruczoły potowe
5. Odczuwanie bodźców
6. Magazynowanie wody, tłuszczu i witaminy D

Jak poszczególne problemy zdrowotne objawiają się na twarzy.

Czoło: układ pokarmowy i jelito cienkie

Wypryski na czole mogą świadczyć o problemach z układem pokarmowym. Warto pomyśleć o poprawieniu diety i wyeliminowaniu potencjalnie źle tolerowanych produktów. Tzw. „kaszka” na czole, często występuje przy nietolerancji glutenu i laktozy. Niedoskonałości pojawiające się w górnej części czoła, związane są z problemami pęcherza moczowego. Czasem zmiany są spowodowane spożywaniem przetworzonej żywności, mogą sygnalizować problemy z cukrem, stresem, zaburzeniami snu.

Miejsce między brwiami i na ich końcach: wątroba, serce, woreczek żółciowy

Przede wszystkim kłopoty z wątrobą mogą być spowodowane przez nadmiar toksyn, złą dietę, nadmiar alkoholu czy spożywanie dużej ilości obciążających wątrobę leków. Tutaj też często mogą objawiać się alergie pokarmowe. Problemy z sercem i osłabiony system immunologiczny również daje objawy w tym miejscu.

Niepokojące krostki i wypryski w okolicy skroni świadczą o problemach z woreczkiem żółciowym. Niestrawność, zgaga i kolki towarzyszą nam w życiu codziennym to znak, że powinniśmy zmienić dietę. Posiłki powinny być spożywane regularnie. Wskazanym jest w tym momencie unikać na przykład tłustych i smażonych rzeczy.

Miejsce pod oczami: nerki

Wszystkie cienie i niedoskonałości wokół oczu mogą wskazywać na zaburzoną pracę nerek. Objawy te pojawiają się, gdy nerki nie potrafią prawidłowo odfiltrowywać zbytecznych produktów przemiany materii i nie radzą sobie z usunięciem zbyt dużej ilości płynu. Najczęściej jednak świadczą o niewyspaniu się, zbyt długiej pracy przy komputerze… Często w okolicach oczy objawiają się też alergie.

Policzki: płuca, żołądek

Niedoskonałości w tym miejscu mogą świadczyć o problemach z żołądkiem, nietolerancji niektórych pokarmów, nieustabilizowanej diecie.
Dolna część policzków odpowiada za płuca. Mogą to być objawy początków astmy. Palenie czy przebywanie w miejscu, gdzie jest zanieczyszczone powietrze, także mocno wpływa na jakość naszej cery.

Okolice ust: jelito grube

Tutaj mogą objawiać się problemy z nieregularnym wypróżnianiem zaparciami czy nieprawidłową pracą żołądka. Warto zrezygnować z fast-foodów i dokładnie wycierać okolice ust np. wodą lub mokrą chusteczką po zjedzeniu potraw, aby nic nie zostało na skórze i nie zatykało porów.

Broda, żuchwa: hormony

Trądzik tutaj jest wynikiem przeważnie zmian hormonalnych i stresu, ale też nadmiarem toksyn i kłopotami z nerkami.

Trądzikowa mapa twarzy nie jest jednoznaczna z postawieniem diagnozy choroby. Nie można tylko na bazie problemów skórnych polegać, jeśli chodzi o problemy z nerkami czy wątrobą. Diagnoza skórna ma być pomocą.

“Skóra – zwierciadło zdrowia” – BLOGOpracowane przez:

Ekspert Kanon Piękna – Justyna Sieradzka – Kosmetolog


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button