Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Bądź dumna ze swojego ciała – Ustal swój kanon piękna.

Bądź dumna ze swojego ciała – Na samym początku można zadać sobie pytanie: czy jestem dumna ze swojego ciała? Większa część kobiet ma niską samoocenę, raczej zawsze znajdą w sobie coś, co mogłyby poprawić. Jednak na podstawie badań można wywnioskować, że każda z nas jest zadowolona z jakiejś części swojego ciała. Największe zadowolenie przypada na nogi aż 39% z badanych osób oraz na biust 20% i talię 18%. Co ciekawe podczas badania zapytano również, czy gładkość skóry ma dla nich jakąś wartość. Okazało się, że aż 94% spośród badanych kobiet odpowiedziała, że wydepilowane nogi. Mają wpływ na ich pewność siebie i pozytywny nastrój. Można tutaj się zastanowić jak gładkość nóg może poprawić pewność siebie.

Moim zdaniem spowodowane jest to tym, że gdy nie dbamy o siebie. To również nasze samopoczucie jest gorsze i czujemy się źle ze samym sobą. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, aby być dumnym ze swojego ciała to zacząć dbać o siebie, ale nie dla kogoś tylko dla samych siebie. Bo jeśli swój wizerunek będziemy opierać na opiniach innych, to wystarczy mała krytyka lub kryzys I zaprzestaniemy naszych starań.
Akceptacja swojego ciała niestety przychodzi nam bardzo trudno, nawet gdy jest coś, co nam się podoba, zawsze znajdzie się lista rzeczy, które chciałybyśmy zmienić.

Dlaczego to jest takie trudne? Dlaczego nie możemy tak po prostu akceptować siebie takim, jakimi jesteśmy?

Na pewno jest to spowodowane powszechnie panującym kultem piękna. W mediach możemy tylko zobaczyć osoby o idealny sylwetka i pięknej urodzie, które dzięki temu osiągają kariera szczęścia i miłości, co może mieć negatywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na obwinianie się za swoje niepowodzenia.
Stawiamy sobie w ten sposób, nieosiągalne cele porównując się z osobami medialnymi, których obrazy są zazwyczaj wynikiem retuszu. Nie zdajemy sobie natomiast sprawy, że każda osoba ma inną budowę, inne typy urody i uwarunkowanie genetyczne. Dążymy do ideału, co sprawia, że nasze poczucie wartości spada.

Żeby czuć się dobrze, ze samym sobą musimy zaakceptować samych siebie, ustalić własny Kanon piękna, podkreślać swoje atuty i ukrywać mankamenty, na których nie mamy wpływu.

Nie musimy być doskonałe, nie ma osób doskonałych, a po drugie, po co nam ‘być doskonałym’? Takie osoby muszą wykonać ogromną pracę nad swoim wyglądem, aby wszyscy myśleli, że są one doskonałe. Przez co przeważnie nie są one szczęśliwe, ponieważ panicznie boją się popełnić jakikolwiek błąd i nie akceptują żadnej wpadki.

Zaakceptuj swój wygląd, nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu. Możesz za to zadbać o to, by czuć się dobrze we własny ciele. Jeśli nie jesteśmy z czegoś zadowolone, to możemy coś z tym zrobić: manicure, pedicure, strzyżenie, depilacja czy jazda na rowerze, brzuszki. I przede wszystkim róbmy to dla siebie. To my decydujemy o tym, czy jesteśmy dumne ze swojego ciała, czy nie, nawet jeśli odbiega ono od ogólnie przyjętych norm. Tylko my ustalamy swój własny Kanon Piękna nikt inny. Bądź dumna ze swojego ciała.Opracowane przez:

Ekspert Kanon Piękna – LAURA GÓROWSKA – Stylistka Paznokci

Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button