Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej opierają się głównie na wykorzystywaniu technologii opartej na wysokiej i niskiej temperaturze lub na zabiegach iniekcyjnych, które pomagają likwidować komórki tłuszczowe.
Fala radiowa, promieniowanie podczerwone i ultradźwięki to terapia ciepłem, natomiast terapia zimnem to głównie kriolipoliza .

W kosmetologii za skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej odpowiadają:
fala radiowa
fala ultradźwiękowa
kriolipoliza
lipoliza iniekcyjna
fala akustyczna

Komórki tłuszczowe (adipocyty) to magazyny tłuszczu, które pojawiają się tam z nadmiaru kalorii, jaki dostarczamy naszemu organizmowi w odniesieniu do naszego dziennego, całkowitego zapotrzebowania na nie. Adipocyty to główny rodzaj komórek tkanki tłuszczowej, obok mniej licznych: preadipocytów, makrofagów, fibroblastów i komórek zrębowych naczyń.

Są różne rodzaje tkanki tłuszczowej, bowiem nie każdy z nich jest niekorzystny. Wyróżnia się:
Białą (lub inaczej: „żółtą”) tkankę tłuszczową – bardzo bogatą w tłuszcz, stanowiącą warstwę termoizolacyjną organizmu. Jednocześnie to właśnie ten typ tkanki tłuszczowej odpowiada za nadwagę i otyłość.
Beżową i brunatną tkankę tłuszczową – odgrywającą rolę w wytwarzaniu ciepła, ale mogącą nawet zapobiegać rozwojowi chorób takich, jak insulinooporność i cukrzyca. To głównie za sprawą swojej aktywności hormonalnej.

Lipoliza iniekcyjna – Punktowe usuwanie tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji. Podczas tego zabiegu dostarczamy preparat do tkanek podskórnych. Obecnie w skład takiego preparatu wchodzą fosfatydylocholina czyli glicerofosfolipid pozyskiwany z lecytyny sojowej. W wielu badaniach wymienia się fosfatydylocholinę jako substancję chemiczną, która sprawia, że lipidy są rozpuszczalne w tłuszczach. Dezoksycholan sodu jest solą żółciową, zostało naukowo zbadane i udokumentowane, że podanie w warstwę tłuszczu preparatu zawierającego te dwa składniki powoduje wakuolizację adipocytów, prowadząc do ich zniszczenia, a następnie usunięcia przez fagocytozę.

A może wymrażanie tłuszczu?

Kriolipoliza jest bezinwazyjną oraz niewymagająca rekonwalescencji metodą do redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na niskie temperatury i ulegają apoptozie(śmierci) już w temperaturze 0 °C, gdyż zimno generuję pęknięcie ich błony komórkowej. Apoptoza adipocytów pobudza miejscowy stan zapalny.

W kosmetologii, mówiąc o cieple,mamy głównie na myśli wykorzystywanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości, najczęściej w zakresie 0,5 do 7 MHz. Gdy działamy falami radiowymi na tkanki, ulegają one rozgrzaniu. Znaczna ilość promieniowania RF zostaje pochłonięta przez tkankę tłuszczową i mięśnie. Wyższa temperatura sprzyja przyspieszeniu przemiany materii, w związku z czym organizm sprawniej spala kalorie i pozbywa się nadmiaru tłuszczu.

Łączenie różnych technologi potęguje efekty zabiegowe, dlatego często łączymy kriolipolizę z fala uderzeniową. Fala powoduje drgania w głębokich warstwach skóry i rozbicie błony komórek tłuszczowych. Zadaniem tego zabiegu jest drenaż limfatyczny, poprawienie mikrokrążenia, jest to skuteczna procedura w przypadku cellulitu i redukcji depozytów tłuszczowych.

Podsumowanie

Podsumowując zabiegi najlepiej wykonywać w serii zabiegów, raz w tygodniu, a jeśli chodzi o kriolipolizę to raz w miesiącu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Efekt to wysmuklona sylwetka oraz ujędrniona, elastyczna i dobrze nawilżona skóra, a także redukcja cellulitu.Opracowane przez:

Ekspert Kanon Piękna – Justyna Sieradzka – Kosmetolog

Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie


TOP Call Now Button