Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kiedy opalanie staje się nałogiem – najcześciej jest ono niezauważalne

Opalanie bywa kuszącą czynnością, kojarzącą się nam najczęściej z latem, wakacjami, wyjazdami w egzotyczne miejsca. Umiarkowane wystawienie ciała na słońce to przyjemność połączona ze zdrowiem.

Wpływ promieni słońca na skórę | Witamina D

Promienie słoneczne wpływają na produkcję witaminy D, mają pozytywny wpływ na część problemów ze zmianami skórnymi, z depresją. Jednak wpływ słońca na ciało człowieka jest pozytywny, tylko wtedy gdy ekspozycja ciała na słońce jest właściwa. 

Nadmierne korzystanie z daru słońca może skończyć się przebarwieniami, zmianami skórnymi, udarem słonecznym, zmarszczkami, uszkodzeniem wzroku, rakiem. W Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że przyczyną powstania aż 90% wykrywanych nowotworów skóry było nadmierne opalanie się pacjentów. Natomiast w Wielkiej Brytanii co roku około sto osób umiera z powodu nadmiernego opalania.

Każdemu z nas może zdarzyć się nadmiernie się opalić. Zdarzają się sytuacje, gdy trudno uniknąć opalenizny. Nawet wówczas jeśli nie leżymy „plackiem” na słońcu, a na przykład pracujemy w ogródku. Czy jeździmy na rowerze.

Tanoreksja

Jednorazowe przypadki zbytniej opalenizny nie są podstawą do doszukiwania się u siebie czy innych uzależnienia. O uzależnieniu możemy mówić wówczas, gdy jakaś osoba obsesyjnie stara się nadawać swojej skórze odcień brązu, osiągając efekt głębszy niż normalna opalenizna. Uzależnienie objawia się w ciągłym poczuciu, że brak opalenizny powoduje znaczny spadek atrakcyjności

Dopiero gdy człowiek stwierdza, że nie może sobie odmówić wizyty w solarium czy na plaży, że odwlekanie takiej wizyty sprawia mu dyskomfort psychiczny a uwagi o swojej nadmiernej opaleniźnie traktuje jako wyrazy złośliwości czy zazdrości otoczenia – należy się zastanowić, czy nie mamy do czynienia z uzależnieniem.

W bardzo rozwiniętej fazie uzależnienie od opalania może wywoływać skutki podobne do skutków innych uzależnień: niszczenie relacji rodzinnych, samotność, zagrożenie zatrudnienia. Są to oczywiście bardzo odległe wizje konsekwencji nadmiernego opalania się – bo najbardziej palącym skutkiem nadmiaru słońca, jest zagrożenie utraty zdrowia i życia. I właśnie dlatego należy zastanowić się nad częstotliwością swojego kontaktu ze słońcem.

Zdrowszym sposobem  od solarium i kąpieli słonecznych są samoopalacze. Na rynku mamy dostępne multum samoopalaczy, które dają efekt ładnie opalonej skóry bez smug. Wybierając taką opcję zaoszczędzimy pieniądze, czas a przede wszystkim zdrowie. Opracowane przez:

Ekspert Kanon Piękna – Justyna Sieradzka – Kosmetolog


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button