Odbierz voucher na zabiegi
o wartości 20 zł!

Voucher - 20 zł

Kanon Piękna u Nieletnich

Kanon Piękna u Nieletnich – W każdej dekadzie ubiegłego wieku zmieniał się kanon dotyczący naszego wizerunku. Ale najbardziej widoczne zmiany nastąpiły w momencie, gdy świat medialny tak mocno wkroczył w nasze życie.

Ostatnie lata i wszechobecna cyfryzacja sprawiły, że bardzo polegamy na tym co widzimy w telefonach, na tabletach czy komputerach.

Wzorce te nie do końca należy powielać, trzeba umieć się zdystansować do oglądanych treści, co nam dorosłym sprawia czasem problem, a w przypadku nieletnich bywa, że wpływa destrukcyjnie. Dzisiejsze media i siła ich przekazu jest niewyobrażalna. Codziennie jesteśmy bombardowani reklamami i wizerunkami idealnie zadbanych, szczupłych, wydepilowanych, wysportowanych kobiet o nieskazitelnej cerze, paznokciach, włosach. Te wizerunki tak często są pokazywane, że wierzymy, iż to jest właściwy i jedyny kanon piękna. I pomimo zdrowego rozsądku i powtarzanych w kółko słów, że to wnętrze jest ważne, podświadomość wybiera obraz, ten obraz ciągle widziany w mediach.

U nieletnich jest to jedyny słuszny kanon piękna.

Małoletni nie dostrzegają całego fałszu zawartego w przekazie reklamy, czy w urywku z życia pokazanego przez ulubionego influencera z instagrama. Dlatego to właśnie u nich tak dużo problemów na przykład z anemią, bulimią, brakiem akceptacji swojego wizerunku. Chęcią poprawienia prawie wszystkiego w swoim ciele. Ideały, które chcą osiągnąć, bardzo często są nierealne. Ci, którzy mają problem z nadwagą, często są wyobcowani, bo podświadomi kodujemy, że są leniwi, nieambitni, niechlujni. To do nas: rodziców, dziadków, starszych braci czy sióstr. Należy obowiązek rozmowy i wytłumaczenia różnic pomiędzy światem kreowanym przez media a tym, który otacza nas na co dzień. Coraz częściej widzimy bardzo młode osoby, które już kilka „mankamentów” urody (w ich mniemaniu) poprawiły. Problemem nie jest samo wykonanie owych zabiegów, ale tak duży brak akceptacji swojego wizerunku, skłaniający do kilku poprawek, w tak młodym wieku.

Jednak naszą rolą jest pilnować, żeby młodzi ludzie: jeżeli już odchudzają się, to niech to będzie racjonalne.

Z prawidłową dietą zapewniającą podaż wszystkich niezbędnych substancji i mikroelementów, byle nie na własną rękę. Jeżeli chcą ćwiczyć i budować masę mięśniową – znajdźmy dla nich na przykład odpowiedni wzorzec albo jeżeli mamy możliwość nawet trenera. Ponadto jeżeli chcą dbać o urodę, zaprowadźmy do specjalisty, który powie jak to robić, żeby sobie nie zaszkodzić. A amatorki makijażu zaprośmy do fachowca, który podpowie co robić i jak żeby było pięknie. Mówi się, że akceptacja siebie takimi, jacy jesteśmy, przychodzi z wiekiem, ale dzisiejsza młodzież zadanie ma wybitnie utrudnione.

Pomóżmy im zatem zmienić ten kanon na:

Zdrowa cera, a nie idealna cera, makijaż służący urodzie, a nie modny makijaż, zdrowy organizm, a nie na ciągłych dietach. Ponadto tak naprawdę to w różnorodności i w tym jacy jesteśmy leży piękno.Opracowane przez:

Ekspert Kanon PięknaAnna Sukiennik – Kosmetolog


Zapoznaj się również z zabiegami:

ODMŁODZENIE:

Mezoterapia Igłowa
Mezoterapia Mikroigłowa
Karboksyterapia

OCZYSZCZENIE:
Peelingi Chemiczne

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ:
Lipoliza Iniekcyjna
Karboksyterapia

UJĘDRNIENIE CIAŁA:
Karboksyterapia

NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, REGENERACJA, ODŻYWIENIE TWARZY zabiegami KOLEGENOWYMI:
Zabiegi Larens – w naszym salonie

TOP Call Now Button